خانه / بخش کولاک / مهسا رازانی همسر روح الله زم کیست بیوگرافی و عکس

مهسا رازانی همسر روح الله زم کیست بیوگرافی و عکس

مهسا رازانی همسر روح الله زم کیست ؟ به همراه بیوگرافی و عکس مهسا رازانی همچنین نکاتی از زندگی شخصی روح الله زم و اطلاعات تکمیلی در این مطلب. روح الله زم بعد از دستگیری به ایران بازگردانده شده است. دادگاه زم در حکم اولیه وی را به اعدام محکوم کرده است.

مهسا رازانی همسر روح الله زم کیستمهسا رازانی همسر روح الله زم کیست

روح الله (نیما) زم سال 81 برای اولین بار ازدواج کرد که ثمره آن یک دختر متولد 82 می باشد، این زندگی در نهایت سال 84 به جدایی و طلاق ختم شد. زم بعد از فرار در پاریس برای بار دوم ازدواج کرد. همسر دوم وی مهسا رازانی نام دارد.

روح الله زم متولد شهریور 1357 در تهران، روزنامه نگار است. تا دیپلم بیشتر درس نخوانده است، با سو استفاده از منسبت های پدر روحانی اش وارد عرصه فیلمبرداری خبری شد و مدتی هم در آتیله ای عکاسی کار می کرد. روح الله در یک خانواده مذهبی بدنیا آمد، پدرش محمدعلی زم روحانی، تهیه کننده و پژهشگر و مادرش خانه دار است، یک برادر بنام محمدامین و دو خواهر دیگر نیز دارد.

روح الله فعالیت خود را بعنوان فیلمبردار خبری و مستندساز از سال 81 با روابط پدرش که رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران بود، شروع کرد. همزمان در موسسه سینمایی و فیلمسازی پدرش نیز کار می کرد و مدتی در آتلیه محسن افشانی بازیگر، بعنوان عکاس و فیلمبرداری حضور داشت.

از سال 84 با جدا کردن راه خود از پدر وارد فعالیت های سیاسی و ستاد انتخابانی هاشمی رفسنجانی شد و از فعالان خبری و رسانه ای این گروه تا مدت ها فعال بود. در جریان حوادث بعد از انتخابات سال 88 بعلت حضور و میدان داری در برخی اغتشاشات هفته اول تیر ماه در یک قرار خیابانی دستگیر و به زندان اوین فرستاده شد.

زم در دوران مرخصی خود از کشور فرار کرد، او ابتدا به مالزی و سپس توانست اقامت کشور فرانسه رو بگیرید و در پاریس ساکن شود، او بعد وارد فعالیت تبلیغ علیه نظام در شبکه های اجتماعی شد. زم با همکاری مجید نیکنام و بابک اجلالی در سال 96 ابتدا سایت و سپس کانال تلگرامی آمدنیوز را تاسیس کرد و شروع به فعالیت های تخریبی علیه نظام نمود. این کانال در دی ماه 96 بعلت آموزش ساخت بمب ها خیابانی و دعوت به خشونت توسط تلگرام مسدود شد اما این کانال با تغییر رویه خود دوباره به تلگرام بازگشت.

سال 1396 برادر، دو خواهر و همسر یکی از خواهران روح‌الله زم در مقاطع مختلف بازداشت شده و مدتی زندانی بودند. مدیر آمد نیوز مدعی شد که این اقدامات جهت تحت فشار قرار دادن او و تیم خبری اش است. در روز 19 مهر ماه 1396، سردبیر کانال تلگرامی آمد نیوز پستی را منتشر کرد که در آن نوشته شده بود: به دلیل بازداشت دو نفر از اعضای خانواده روح‌الله زم، اسناد دست اولی را منتشر خواهیم کرد. ساعاتی پس از این پست، پدر روح‌الله زم در نامه‌ای دو پهلو، دستگیری دو فرزندش را تأیید و در کنار انتقاد نرم از مسئولین فرزندش را به آرامش بیشتر فراخواند.

اسفند ماه 97 بود که پخش مستند ایستگاه پایانی دروغ از بخش خبری 20:30 عمق نفوذ سیستم اطلاعاتی کشورمان به شخصی ترین ارتباطات این خبرنگار کذاب موجب حیرت جامعه ضد ایرانی شد. این نفوذ و کنترل روح الله زم به حدی بود که هزاران ساعت ویدیو با او و اغلب چهرهای به اصلاح اپوزیسیون با کنترل سیستم اطلاعاتی همراه بود. ویدیو های منتشر شده نشان می دهد سرویس های اطلاعاتی فرانسه حمایت گسترده ای از این عامل ساده لوح انجام می دادند اما خبری از نفوذ اطلاعات ایران به زندگی شخصی او نداشتند.

سازمان اطلاعات سپاه 22 مهر 98 با انتشار بیانه ای اعلام کرد این مزدور خائن به وطن را در یک کار اطلاعاتی دقیق دستگیر کرده است و هم اینک کانال آمدنیوز نیز دست سپاه پاسداران می باشد.

مهسا رازانی، همسر روح‌الله زم بعد از دستگیری همسرش در مصاحبه ای گفت: همزمان با سفر همسرش به عراق، شیرین نجفی از همکاران سایت آمدنیوز نیز در عراق بوده است. خانم رازانی می‌گوید شیرین نجفی بازداشت نشده و با او در تماس بوده است.

خانم رازانی در گفتگو با بی‌بی‌سی تایید کرد که یکی از همکاران آمدنیوز نیز در عراق بوده است. او گفت خانم نجفی بازداشت نشده است. خانم رازانی تاکید کرد که روح‌الله زم در پرواز خود به عراق تنها بود.

مهسا رازانی درباره شیرین نجفی گفت: “من به ایشان اعتماد کامل داشتم و آقای زم نیز به او اعتماد کامل داشت.” همسر روح‌الله زم گفت پس از ربوده شدن آقای زم با شیرین نجفی در تماس بوده است.

مهسا رازانی می‌گوید روح‌الله زم سفر خود به عراق را به دولت فرانسه اطلاع داده بود. به گفته خانم رازانی، روح‌الله زم 11 اکتبر از پاریس به بغداد سفر کرده است اما پروازش در امان پایتخت اردن ترانزیت داشته و در این فاصله آقای زم عکسی از خود برای همسرش ارسال می‌کند.

[تعداد: 0 میانگین: 0/5]

درباره‌ی Free

همچنین ببینید

ابراهیم جدی کارشناس اتاق عمل فوت شده در حادثه کلینیک سینا اطهر که بود عکس

به گزارش هات فاز نیوز ، شامگاه 10 تیر ماه سال 1399 شمسی به دلیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =